design
THE GROUP - design

unikatowy design

czasem można ocenić książkę po okładce 

design


Rheavendors zawsze współpracowało ze światowej klasy projektantami realizując wizję nieskazitelnego designu na zewnątrz i najnowszej technologii wewnątrz. Wprawdzie nie powinno oceniać się książki po okładce, ale dlaczego świetna książka nie miałaby mieć pięknej okładki. Jest to istota dobrego designu: wizualnie przekazywać połączenie nowoczesnej technologii oraz jakości serwowanych napojów.
Nie poprzestajemy jednak wyłącznie na automatach – Otium (na zdjęciu powyżej) udowadnia, że zależy nam również na przyjemności interakcji z nimi.
Lista projektantów, z którymi współpracowało Rheavendors mówi sama za siebie: Michele De Lucchi, Angelo Micheli, Massimo Iosa Ghini, Ferruccio Laviani, Angelo Mangiarotti, Bruno Morassuti, Franz Bergonzi, Well Design i Luan Peter Hasnay.

Przewiń w dół, by poznać ewolucję designu Rheavendors w ciągu sześciu dekad. 


1960 – Automat na gumy do żucia

1960 – Automat na gumy do żucia

Angelo Mangiarotti

Pierwszy produkt zaprojektowany, wyprodukowany i sprzedany przez nowopowstałe Rheavendors. Prosta i przyjemna w obsłudze maszyna, której ciężko się oprzeć.


1962 – Square Line ‘62

1962 – Square Line ‘62

Rheavendors Design Office
W latach 60tych, gdy powstało Rheavendors bardziej prawdopodobne było spotkanie maszyny, która wydawała napoje i przekąski w filmie science fiction niż w pomieszczeniu socjalnym w fabryce, czy na stacji metra. Dziś jest to nie do pomyślenia, żeby projektując przestrzeń publiczną czy komercyjną nie uwzględnić miejsca na vending.


1970 – E410

1970 – E410

Bruno Morassutti 
Kiedy nasi technicy byli zajęci pracą nad pierwszym automatem wykorzystującym świeże ziarna kawy, Bruno Morassutti stworzył minimalistyczny design dla E410, który uchwycił ducha epoki i wzbudził zainteresowanie nowojorskiego muzeum MoMA, które dołączyło go do eksponatów stałej kolekcji.


1975 – E100

1975 – E100

Angelo Mangiarotti
Pierwszy na świecie automat z całkowicie plastikową obudową E100 wprowadził rewolucyjny zaparzacz i szybę, która pozwala użytkownikom obserwować proces wpadania ziaren do młynka. Był to duży krok naprzód pod względem jakości napoju i komunikacji z użytkownikiem – dwóch najważniejszych filarów filozofii Rheavendors.


1987-89 – Moda

1987-89 – Moda

Michele De Lucchi, Angelo Micheli
Moda to kamień milowy w historii automatów wysokiej klasy. Ten automat wprowadził moduł boczny, który mógł pomieścić różne systemy płatności. Moda była również pionierem w serwowaniu świeżo parzonej herbaty liściastej.


1997 – XS

1997 – XS

Luan Peter Hasnay
Peter Hasnay, który początkowo był projektantem Porsche w 1997 roku stworzył automat XS, który cieszył się tak dużą popularnością na rynku jak żaden inny model. Kompaktowy design i profesjonalna jakość kawy sprawiła, że XS osiągnął niebywały sukces w ponad 50 krajach świata.


2007 – Europa

2007 – Europa

Franz Bergonzi
Europa jest zapowiedzią ostatnich innowacji Rheavendors. Była to pierwsza maszyna z możliwością wyboru wielkości kubka, bezzaworową pompą, jednostką chłodzącą do zimnych napojów oraz wieloma funkcjami oszczędzania energii i konfigurowania oprogramowania dla zindywidualizowania receptur.


2011 – eC

2011 – eC

Bernd Brüssing
Znaczenie eC w chronologii designu Rheavendors leży w połączeniu najbardziej zaawansowanych technologii i eleganckiej wizualnie obudowy, niespotykanej w maszynach nablatowych. Jego nieskazitelna powierzchnia i prosty interfejs są wzmocnione przez podświetlany panel i pasek LED, które zostają uruchomione gdy napój jest wydawany.


2013 – HAL

2013 – HAL

Silvio De Ponte
Projekt HAL (Hospitality Area Lounge) opracowany we współpracy z firmą Intel, wykracza poza tradycyjną transakcję, by stać się okazją do interakcji. HAL posiada internetowy interfejs, który umożliwia klientom dokonywanie większych zakupów produktów i usług, w trakcie jednej, prostej sesji. Witamy w przyszłości.


2014 – Otium

2014 – Otium

Marco Goffi
Otium jest innowacyjnym elementem meblowym zaprojektowanym przez Marco Goffi, który zaciera granice między różnymi funkcjami. Jest jednocześnie meblem pod automat kawowy, systemem regałów oraz lampą podłogową (posiada lampy LED). Można też powiedzieć, że jest piękną rzeźbą. Otium jest wykonane z drewna tekowego i bio-polimerów z dodatkiem szkła i stali.